Historie a současnost

Taneční škola Easy Dance 2000 Nymburk vznikla v září roku 2000 ve vlastních prostorech, zrekonstruovaných z bývalého Kovopodniku, v ulici Malé Valy 303. Taneční školu navštěvovalo v jejích počátcích okolo 180 tanečníků. Výuka zahrnovala taneční přípravku (děti ve věku 3-6 let), Disco dance a skupinu tanečních párů latinsko-amerických tanců. Tance vyučovali 3 lektoři, Tereza Tomanová, Jiří Ševčík a Michal Žigmund. Důležitou součástí byla i skupina Cheerleaders, která si drží prestižní postavení dodnes, a to nejen na utkáních basketbalu Nymburk (dnes se skupina jmenuje Queennies).

 

Rok 2004 byl zlomovým, jelikož se k nabídce tanečních stylů přidal i styl Street Dance, disco tanečníci začali jezdit na své první soutěže pořádané pod Svazem učitelů tance a začaly se pořádat Taneční pro dospělé, které si drží svou oblibu dodnes. 

 

Dalším zlomovým rokem byl rok 2008, kdy taneční škola prošla rekonstrukcí - byl zvětšen zrcadlový sál a přidala se přístavba druhého tanečního sálu a šaten. Druhý taneční sál dodnes slouží nejen k tanci, ale i ke sportovním aktivitám. 

 

Již od počátku pořádala TŠ Easy Dance spoustu akcí, které pravidelně probíhají dodnes - Jarní ples, Vánoční show (ta byla postupem času přejmenována na Jarní Show a dnes nese název Easy Dance Show), letní taneční soustředění, Jarní ples a samozřejmě účast na nejrůznějších tanečních soutěžích a akcích.

 

V současné době taneční škola čítá kolem 300 tanečníků, tančí se zde celkem 4 taneční styly pod vedením 4 hlavních lektorů a 3 pomocných lektorů. Skupiny se každoročně účastní soutěží Czech Dance Organization, kde sklízí velké úspěchy jak v disco dance, tak ve street dance i v latinsko-amerických tancích. Taneční škola je také velmi úspěšná v předtančeních na nejrůznějších společenských, kulturních i sportovních akcích nejen v okolí Nymburka, ale i mimo region.

 

Největší úspěchy:

2010 - Latinsko-americké tance - Majda a Tomáš MČR LAT Ostrava 18.místo

 

2014 - Senior team Stará Garda - 1.místo na D4U Cup 

 

2016 - Disco Dance HVK 2.liga - 2.místo na MČR, HVK malá skupina extraliga - 3.místo na MČR

 

2016 - Street dance HVK malá skupina hobby street dance - 1.místo finále hobby street festivalu, JVK hobby street - 2,místo na finále hobby street festivalu, DVK hobby street 1.místo ve finále hobby street festivalu,

 

2017 - Rozárka a Matyáš - Děti 2 LAT 6x 1.místo

 

2017 - Disco Dance HVK 2.liga - 3.místo na MČR

 

2017 - Street dance - JVK hobby street - 1.místo ve finále hobby street festival, DVK hobby street - 2. místo ve finále hobby street festivalu.

 

2018 - Street dance - DVK extralegal street dance - 1.místo, tittle Mistři ČR, JVK 3.místo ve II.lize Mistrovství ČR

 

2018 - Disco dance - HVK 3.místo ve II.lize Mistrovství ČR

 

2018 – Rozárka a Matyáš vytančili třídu C v latinsko-amerických tancích